»RODZICE
»WARTO NALEŻEĆ DO ZHP PONIEWAŻ...

DLACZEGO ? - WARTO DO ZHP PONIEWAŻ...

Dlaczego ZHP ?

Trudno odpowiedzieć na takie pytanie – no bo dlaczego ludzie uczą się sztuki przetrwania w lesie czy górach?Dlaczego żeglują? Dlaczego uczą się pierwszej pomocy przedlekarskiej? Dlaczego budują obozy w środku lasu? Dlaczego wędrują z plecakiem po górach?

Dlaczego wieczorami śpiewają i bawią się przy ognisku? Dlaczego organizują wyprawy zagraniczne i nawiązują kontakty z ludźmi  z innych krajów? Dlaczego skaczą ze spadochronem albo płetwonurkują? Dokładnie nie wiadomo dlaczego ludzie robią te wszystkie rzeczy, ale wiadomo, że te wszystkie rzeczy można robić w ZHP.

Ale nikt tego za Ciebie nie zrobi jeśli sam nie spróbujesz.
Dlaczego ponad 120 000 dziewczyn i chłopców Polsce jest dzisiaj w ZHP? - bo dobrze czują się w swoich paczkach kolegów, które w harcerstwie nazywają się zastępami - bo lubią się spotykać w zastępie i ścigać się z innymi zastępami swojej drużyny podczas gier i różnych zadań jakie dzieją się na zbiórkach harcerskich co tydzień - bo lubią jeździć na rajdy do lasu obok albo do wielu miejsc w całym kraju - bo chcą się sprawdzić w budowaniu obozu drużyny w lato: w rozbijaniu dużych namiotów, budowaniu urządzeń obozowych z drewna, przygotowywaniu jedzenia w środku lasu - bo chcą nauczyć się sztuki przetrwania w lesie - bo chcą opanować sztukę znajdowania drogi dzięki mapie, dzięki kompasowi i dzięki GPS w dzień, a nawet dzięki gwiazdom w nocy.

ZHP to organizacja dla młodych ludzi w każdym wieku. W naszej organizacji są grupy wiekowe, które oferują program zajęć dostosowany do wieku: - dzieci w klasie 1-3 mogą należeć do zuchów – zuchy to przede wszystkim zabawa jakiej jeszcze nigdy nie widziałeś – będziesz razem z innymi zuchami bawił się w okręt i marynarzy, albo w odkrywców nowych lądów, albo rycerzy zdobywających tajemnicze zamki, a nawet będziesz mógł być żołnierzem albo strażakiem.

Życie zucha jest odkrywaniem wielu tajemnic - dzieci w klasie 4-6 mogą należeć do harcerzy – harcerze na swoich zbiórkach, biwakach i rajdach zajmują się większą część czasu różnymi grami. Oczywiście są to też znane Ci gry zespołowe jak piłka nożna, czy koszykówka, ale najczęściej to gry harcerskie, które będziesz mógł poznać tylko w drużynie harcerskiej. 

Będąc harcerzem będziesz też zdobywać kolejne stopnie i sprawności – czym one są poznasz w drużynie - gimnazjaliści mogą należeć do starszych harcerzy – starsi harcerze prowadzą w swoich drużynach projekty oraz odkrywają  miejsca i rzeczy, których do tej pory nie znali. Zdobywają też wyższe stopnie. Dużo podróżują i często nawiązują pierwsze kontakty ze skautami zagranicą - licealiści mogą należeć do najstarszej grupy nazywanej wędrownikami – nazwa tej grupy dobrze oddaje to, co wędrownicy lubią najbardziej: dalekie podróże, wyczyn na granicy swoich możliwości, pokonywanie wyzwań.

Wędrownicy wędrują po górach, skaczą ze spadochronem, udzielają pierwszej pomocy przedlekarskiej, poznają tajniki giełdy papierów wartościowych.   Jak widzisz w każdym wieku można w ZHP robić coś ciekawego – od Ciebie zależy czy będziesz chciał się sprawdzić i wstąpić do drużyny.


29 Świdnicka Gromada Zuchowa "Leśni Tropiciele"

29 Świdnicka Drużyna Harcerska "Dęby" 
im. Andrzeja Małkowskiego

29 Świdnicka Drużyna Starszoharcerska "Dęby"
im. Andrzeja Małkowskiego

29 Świdnicka Drużyna Wędrownicza "Dęby"
im. Andrzeja Małkowskiego

Krąg Instruktorski "Dęby"

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Dolnośląska
Hufiec im. Szarych Szeregów w Świdnicy
ul. Lelewela 18, 58-100 Świdnica 
tel./fax: +48 748520179
e-mail: swidnica@zhp.pl
www.swidnica.zhp.pl


Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.