»PORADNIK » DOBRE RADY
PRZYRZECZENIE HARCERSKIE WG.HM.STEFANA MIROWSKIEGO
Data wpisu: 04-02-2018 | Dział:
PRZYRZECZENIE HARCERSKIE WG.HM.STEFANA MIROWSKIEGO MAM SZCZERĄ WOLĘ,to znaczy dobrowolnie, bez niczyjego nakazu, bez żadnego przymusu,CAŁYM ŻYCIEM, ze wszystkich sił mego ducha, z całego serca, wykorzystując wszystkie dane mi możliwościPEŁNIĆ SŁUŻBĘ BOGU, który stanowi uosobienie najwyższych
JAK ZORGANIZOWAĆ PRZYRZECZENIE HARCERSKIE
Data wpisu: 05-12-2013 | Dział:
JAK ZORGANIZOWAĆ PRZYRZECZENIE HARCERSKIE Kilka rad dotyczących organizacji Przyrzeczenia Harcerskiego.Należy pamiętać, że Przyrzeczenie składa się raz w życiu i powinien być to moment, który na trwałe utkwi w pamięci "głównego bohatera". Mniej istotna jest tu oprawa, najistotniejsze jest wytworzenie odpowiedniej atmosfery. Jeśli Przyrzeczenie odbywa się przy ogniu. Dobrze, gdy drużynowy lub ktoś emocjonalnie związany z harcerzami, powie kilka słów o tym, co kryje w sobie krzyż.
ZWYCZAJE PRZY PRZYRZECZENIU HARCERSKIM
Data wpisu: 25-12-2013 | Dział:
ZWYCZAJE PRZY PRZYRZECZENIU HARCERSKIM Miejsce Jest to moim zdaniem drugi po atmosferze strategiczny element dla organizacji Przyrzeczenia. Na wybór i aranżację miejsca mógł wpływać nie tylko względy estetyczne, ale także ideologiczne.
10 PODSTAWOWYCH PRZEDMIOTÓW NA WĘDRÓWKĘ.
Data wpisu: 26-12-2013 | Dział:
10 PODSTAWOWYCH PRZEDMIOTÓW NA WĘDRÓWKĘ. Poniżej znajdziecie tłumaczenie tekstu z amerykańskiego pisma Scouting wydawanego przez Boys Scouts of America. Mimo iż jest dość ogólny, to myślę, że w kontekście zbliżającego się JOTT i MORS-a jego lektura może być pożyteczna.
ZASTĘP SWOJSKA WIARA
Data wpisu: 05-12-2013 | Dział:
ZASTĘP SWOJSKA WIARA HARCERSKA RODZINA - ZASTĘP   Zastęp, to harcerska rodzina. Ale różne bywają rodziny - jedne się kochają, inne stale kłócą. Wy dążyć powinniście do tego, aby być rodziną wzorową, maksymalnie zżytą, rozumiejącą się bez zbędnych słów. A przede wszystkim rodziną trwałą.
DOBRE RADY
Data wpisu: 22-10-2016 | Dział:
DOBRE RADY JEDZIEMY NA BIWAK Każda drużyna harcerska uważa za punkt honoru przynajmniej raz w czasie roku harcerskiego wybrać się na biwak. Jeśli harcerzy nie stać na zimowisko, to bardzo często zdarza się to podczas ferii zimowych. Często drużyna jedzie na biwak, bo będzie można się powygłupiać, a może przy okazji coś ciekawego się wydarzy. A to chyba nie tak powinno być.

29 Świdnicka Gromada Zuchowa "Leśni Tropiciele"

29 Świdnicka Drużyna Harcerska "Dęby" 
im. Andrzeja Małkowskiego

29 Świdnicka Drużyna Starszoharcerska "Dęby"
im. Andrzeja Małkowskiego

29 Świdnicka Drużyna Wędrownicza "Dęby"
im. Andrzeja Małkowskiego

Krąg Instruktorski "Dęby"

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Dolnośląska
Hufiec im. Szarych Szeregów w Świdnicy
ul. Lelewela 18, 58-100 Świdnica 
tel./fax: +48 748520179
e-mail: swidnica@zhp.pl
www.swidnica.zhp.pl


Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.