»OBRZĘDOWOŚĆ » BOHATER DRUŻYNY
100 Lat minęło od śmierci Andrzeja Małkowskiego
Data wpisu: 29-01-2019 | Dział:
100 Lat  minęło od śmierci Andrzeja Małkowskiego Urodził się 31 października 1888 roku w Trębkach koło Kutna ( w zaborze rosyjskim). Pochodził z rodziny ziemiańskiej o tradycjach patriotycznych i wojskowych. Małkowski był synem Konstantego i Heleny. Matka Andrzeja organizowała potajemne nauczanie dzieci chłopskich – uczyła historii, geografii, czytania i pisania języka polskiego.Przed gankiem dworku, w którym mieszkali Małkowscy, znajdował się klomb, a na nim układ kwiatów w kształcie białego orła, zakwitających każdej wiosny. 
ANDRZEJ MAŁKOWSKI
Data wpisu: 17-01-2016 | Dział:
ANDRZEJ MAŁKOWSKI Urodził się 31 października 1888 roku w Trębkach koło Kutna ( w zaborze rosyjskim). Pochodził z rodziny ziemiańskiej o tradycjach patriotycznych i wojskowych. Małkowski był synem Konstantego i Heleny. Matka Andrzeja organizowała potajemne nauczanie dzieci chłopskich – uczyła historii, geografii, czytania i pisania języka polskiego.Przed gankiem dworku, w którym mieszkali Małkowscy, znajdował się klomb, a na nim układ kwiatów w kształcie białego orła, zakwitających każdej wiosny. 
KOMINEK O ANDRZEJU MAŁKOWSKIM
Data wpisu: 08-12-2013 | Dział:
KOMINEK O ANDRZEJU MAŁKOWSKIM
100 PYTAŃ I ODPOWIEDZI O ŻYCIU I DZIAŁALNOŚCI ANDRZEJA MAŁKOWSKIEGO
Data wpisu: 08-12-2013 | Dział:
100 PYTAŃ I ODPOWIEDZI O ŻYCIU I DZIAŁALNOŚCI ANDRZEJA MAŁKOWSKIEGO 100 PYTAŃ  I  ODPOWIEDZI  O  ŻYCIU  I  DZIAŁALNOŚCI ANDRZEJA   MAŁKOWSKIEGO 1.      „Zginął /.../ na posterunku licząc lat dopiero 31. Śmierć jego to strata olbrzymia dla harcerstwa. Niezmiernie ruchliwy, miał w sobie coś z cowboya amerykańskiego, coś z stanicowego harcerza. Jego energia porywała ludzi, poruszała ich i prowadziła po drogach pracy i służby Ojczyźnie. Sam jeden byłby harcerstwa nie stworzył i nie poprowadził, ale w zespole naczelnych przywódców ruchu był i byłby niezbędny; on, jak nikt rozumiał młodzież i umiał się z nią porozumieć, on, jak nikt, ujmował całość harcerstwa, nie wyrywał i nie wyolbrzymiał pojedynczych szczegółów. Harcmistrze polscy boleśnie odczuli jego stratę”.
WIERSZE OLGI MAŁKOWSKIEJ
Data wpisu: 08-12-2013 | Dział:
WIERSZE OLGI MAŁKOWSKIEJ WIERSZE OLGI MAŁKOWSKIEJ  (Gniazdo, grudzień 2001) Nie daj mi Panie, nie daj żyć jako te kwiaty W ciasnej grzędzie wyrosłe, wybladłe skarlałe Bez woni, które w ciszy życie pędzą całe Wpatrzone w skrawek nieba i w próg białej chaty
ODSŁONIĘCIE TABLICY PAMIĄTKOWEJ ANDRZEJA MAŁKOWSKIEGO - KRAKÓW 10.12.2010
Data wpisu: 08-12-2013 | Dział:
ODSŁONIĘCIE TABLICY PAMIĄTKOWEJ ANDRZEJA MAŁKOWSKIEGO - KRAKÓW 10.12.2010 W piątek, 10 Grudnia 2010, w krakowskim V Liceum im. Augusta Witkowskiego, dawnej I C.K. Wyższej Szkole Realnej, odbyło się uroczyste odsłonięcie płyty pamiątkowej poświęconej Andrzejowi Małkowskiemu, który był uczniem tej szkoły w latach 1902 - 1905.W ten sposób przybył w Krakowie jeszcze jeden punkt na trasie szlakiem Twórcy Harcerstwa. Wicedyrektorka V Liceum, druhna harcmistrzyni Zdzisława Niwińska, wraz z kręgiem harcerek i harcerzy WSZYSTKICH organizacji harcerskich w Szkole, przygotowała piękną zbiórkę i sesję naukową poświęconą myśli Małkowskiego. Okolicznościową wystawę udostępniło Muzeum Harcerstwa z Warszawy. Okolicznościową laudację

29 Świdnicka Gromada Zuchowa "Leśni Tropiciele"

29 Świdnicka Drużyna Harcerska "Dęby" 
im. Andrzeja Małkowskiego

29 Świdnicka Drużyna Starszoharcerska "Dęby"
im. Andrzeja Małkowskiego

29 Świdnicka Drużyna Wędrownicza "Dęby"
im. Andrzeja Małkowskiego

Krąg Instruktorski "Dęby"

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Dolnośląska
Hufiec im. Szarych Szeregów w Świdnicy
ul. Lelewela 18, 58-100 Świdnica 
tel./fax: +48 748520179
e-mail: swidnica@zhp.pl
www.swidnica.zhp.pl


Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.