»PORADNIK » SYMBOLIKA
SYMBOLIKA KRZYŻA HARCERSKIEGO
Data wpisu: 26-12-2013 | Dział:
SYMBOLIKA KRZYŻA HARCERSKIEGO SYMBOLIKA KRZYŻA HARCERSKIEGOSymbolika Krzyża Harcerskiego według opisu ks. Kazimierza Lutosław­skiego była następująca: KRZYŻ - jeden z symboli najbardziej rozpowszechnionych i najstarszych.
SYMBOLIKA LILIJKI HARCERSKIEJ
Data wpisu: 26-12-2013 | Dział:
SYMBOLIKA LILIJKI HARCERSKIEJ Jej kształt wzorowany jest na rysunku zakończenia igły magnetycznej w dawnych busolach. Symbolizuje podążanie harcerzy w dobrym kierunku, czyli zgodnie z ideałami Przyrzeczenia i Prawa.  
SYMBOLIKA LILIJKI SKAUTOWEJ
Data wpisu: 26-12-2013 | Dział:
SYMBOLIKA LILIJKI SKAUTOWEJ Lilia to znak używany od dawna, między innymi w heraldyce i motywach dekoracyjnych oraz do oznaczania kierunku płonocnego w kompasach i na mapach. Kwiat lilii oznacza czystość i cnotę. Ta symbolika jest bliska ruchowi skautowemu. Lilia niczym strzałka kompasu wskazuje każdemu skautowi drogę: służby,
SYMBOLIKA KOŃCZYNKI SKAUTOWEJ
Data wpisu: 26-12-2013 | Dział:
SYMBOLIKA KOŃCZYNKI SKAUTOWEJ Trójramienna koniczynka – oznaka skautek – to stary symbol szczęścia i potrójnej służby: Bogu, Ojczyźnie i Bliźnim.Żółta konczynka na niebieskim tle oznacza, że tak jak słońce na niebie świeci dla wszystkich ludzi,
SYMBOLIKA HASŁA CZUWAJ
Data wpisu: 26-12-2013 | Dział:
SYMBOLIKA HASŁA CZUWAJ Zawołanie "Czuwaj" Harcerskie pozdrowienie pochodzi z czasów rycerskich, kiedy podczas nocnej służby strażnicy na murach obronnych miast nawoływali się w ten sposób. Dziś przypomina nam, że zawsze powinniśmy być gotowi do działania, pracy dla innych i nad sobą. 

29 Świdnicka Gromada Zuchowa "Leśni Tropiciele"

29 Świdnicka Drużyna Harcerska "Dęby" 
im. Andrzeja Małkowskiego

29 Świdnicka Drużyna Starszoharcerska "Dęby"
im. Andrzeja Małkowskiego

29 Świdnicka Drużyna Wędrownicza "Dęby"
im. Andrzeja Małkowskiego

Krąg Instruktorski "Dęby"

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Dolnośląska
Hufiec im. Szarych Szeregów w Świdnicy
ul. Lelewela 18, 58-100 Świdnica 
tel./fax: +48 748520179
e-mail: swidnica@zhp.pl
www.swidnica.zhp.pl


Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.