»DUCHOWE » Betlejemskie Światło Pokoju
Dęby Po Betlejemskie Światło Pokoju
Data wpisu: 13-01-2015 | Dział:
Dęby Po Betlejemskie Światło Pokoju 14 grudnia reprezentacja naszych drużyn pojechała do Wrocławia odebrać Betlejemskie Światło Pokoju. Zanim jednak to nastąpiło wzięliśmy udział w fantastycznej grze po Wrocławiu, której celem było zbieranie liter hasła. Kto pierwszy odgadł hasło – wygrywał.
List Kapelana ZHP do harcerzy 2013
Data wpisu: 25-12-2013 | Dział:
List Kapelana ZHP do harcerzy 2013 List Kapelana ZHP do harcerzy „Czy po to wnosi się światło, by je postawić pod korcem lub pod łóżkiem? Czy nie po to, aby je postawić na świeczniku? Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało wyjść na jaw”. Mk 4, 21-25 Druhny i Druhowie! Sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju, przekazanego nam przez Skautów Słowackich, wystartowała. W naszych harcerskich środowiskach, kolejny już raz podejmiemy wyjątkową służbę, towarzyszenia płomieniowi rozpalonemu od ognia w Grocie Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem.
Przywieźliśmy Betlejemskie Światło Pokoju z Wrocławia 2013
Data wpisu: 15-12-2013 | Dział:
Przywieźliśmy Betlejemskie Światło Pokoju z Wrocławia 2013
Betlejemskie Światło Pokoju jest wśród nas! 2013
Data wpisu: 21-12-2014 | Dział:
Betlejemskie Światło Pokoju jest wśród nas! 2013 W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, w nocy z 14 na 15 grudnia harcerze i harcerki Związku Harcerstwa Polskiego otrzymali od słowackich skautów Betlejemskie Światło Pokoju. Tym pięknym gestem rozpoczęła się wędrówka Światła, która potrwa do 24 grudnia.  Spotkanie w Sanktuarium rozpoczęło się od koncertu grupy New Day, która już po pierwszej piosence wprowadziła wszystkich w radosną, skautową atmosferę. Delegacja słowacka na szczęście przybyła do Polski bez większych problemów, dzięki czemu o północy rozpoczęła się Msza Święta, w której wzięło udział ponad 2 000 osób. 
Bazylika Grobu Bożego
Data wpisu: 06-12-2013 | Dział:
Bazylika Grobu Bożego Bazylika Grobu Bożego to niewątpliwie najważniejsza świątynia szeroko rozumianego chrześcijaństwa. Tu, jak wierzą miliony wiernych na całym świecie, znajduje się Golgota, Grób Chrystusa oraz miejsce, w którym znaleziono relikwie Krzyża Świętego. Bazylika
BETLEJEMSKIE INSTRUMENTY WYCHOWAWCZE 2014
Data wpisu: 21-12-2014 | Dział:
BETLEJEMSKIE INSTRUMENTY WYCHOWAWCZE 2014 Betlejemskie Światło Pokoju to instrument wychowania duchowego i religijnego ZHP. Uczestnicząc w adwentowych przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia uczymy się współodpowiedzialności, stajemy się bardziej wrażliwi na problemy najbliższego otoczenia oraz całego świata, motywujemy się do pracy nad sobą. 

29 Świdnicka Gromada Zuchowa "Leśni Tropiciele"

29 Świdnicka Drużyna Harcerska "Dęby" 
im. Andrzeja Małkowskiego

29 Świdnicka Drużyna Starszoharcerska "Dęby"
im. Andrzeja Małkowskiego

29 Świdnicka Drużyna Wędrownicza "Dęby"
im. Andrzeja Małkowskiego

Krąg Instruktorski "Dęby"

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Dolnośląska
Hufiec im. Szarych Szeregów w Świdnicy
ul. Lelewela 18, 58-100 Świdnica 
tel./fax: +48 748520179
e-mail: swidnica@zhp.pl
www.swidnica.zhp.pl


Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.