»PORADNIK » PRZEZ ZIELONE OKULARY...
W drodze na szczyt
Data wpisu: 21-10-2015 | Dział:
W drodze na szczyt Człowiek żyje po to, aby zaspokajać swoje potrzeby. Abraham Maslow zaproponował i skonstruował piramidę, która obrazuje, jakie potrzeby odczuwamy po kolei, zaspojając je od najbardziej podstawowych, takich jak jedzenie, picie, sen i przechodząc do potrzeby akceptacji, miłości, bezpieczeństwa. Okazuje się, że realizacja wszystkich potrzeb wybudza w nas dopiero ambicje. Bez zaspokojenia potrzeb niższych rzędów, ciężko jest mówić o potrzebie samorealizacji.
Meandry patriotyzmu
Data wpisu: 21-10-2015 | Dział:
Meandry patriotyzmu Wszyscy oglądamy amerykańskie filmy. Co byśmy nie robili, to jest ich tak wiele, że każdego tygodnia telewizja sączy je nam do głów. Oprócz tabunów komedii romantycznych, komedii, dramatów, thrillerów są też filmy wojenne. Nikt tak jak amerykanie nie potrafi zbudować patetycznej historii opartej na barwach narodowych i chlubie wszystkich obyteli USA, czyli żołnieżach Marines, broniących ich kraju przed złem tego świata. Operator kamery odpowiednio dostosowuje obiektyw, światło i akcja. W tle leci hymn a naszym oczom ukazuje się flaga powiewająca na maszcie. Łezka, aż się w oku kręci.
Dzielenie
Data wpisu: 21-10-2015 | Dział:
Dzielenie Każdy z nas jest inny. Mamy różne kolory włosów, różne imiona, różne nazwiska, różny kolor oczu, aż w końcu różne opuszki palców, czy kształt uzębienia. Niby to nic takiego, ale na całym świecie jest ponad siedem miliardów ludzi, a każdy z nich ma w sobie coś, co wyróżnia go całkowicie z tłumu. Człowiek to, mimo wielu różnic, gatunek stadny. Dobieramy się w pary, grupy. Szukamy wsparcia, pocieszenia, zrozumienia u innych dalszych, czy bliższych osób. Jednym ze wspólnych mianowników jest pasja. To cudowne mogąc ją dzielić z drugą osobą.
Wędruj świadomie!
Data wpisu: 13-03-2015 | Dział:
Wędruj świadomie!                 Od dewizy wędrowniczej rozpoczął się poprzedni artykuł. Jej słowa głęboko powinny oddziaływać na harcerza, który kontynuuje swoją harcerską ścieżkę w drużynie wędrowniczej . Dewiza jest swoistą instrukcją obsługi wędrownictwa, którą każdy z tych harcerzy powinien znać i rozumieć. Co najważniejsze, to nawet się do niej stosować.
Wprowadzenie
Data wpisu: 13-03-2015 | Dział:
Wprowadzenie PRZEZ ZIELONE OKULARY... CZYLI PRZYBOCZNY NA EMIGRACJI                   "Wyjdź w Świat, zobacz, pomyśl, pomóż - czyli Działaj !"                 Wstęp, który macie dziś przed oczami, będzie wprowadzeniem do cyklu artykułów, które chciałbym publikować na stronie.

29 Świdnicka Gromada Zuchowa "Leśni Tropiciele"

29 Świdnicka Drużyna Harcerska "Dęby" 
im. Andrzeja Małkowskiego

29 Świdnicka Drużyna Starszoharcerska "Dęby"
im. Andrzeja Małkowskiego

29 Świdnicka Drużyna Wędrownicza "Dęby"
im. Andrzeja Małkowskiego

Krąg Instruktorski "Dęby"

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Dolnośląska
Hufiec im. Szarych Szeregów w Świdnicy
ul. Lelewela 18, 58-100 Świdnica 
tel./fax: +48 748520179
e-mail: swidnica@zhp.pl
www.swidnica.zhp.pl


Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.