»PORADNIK » BIEGI HARCERSKIE
PRZYGOTOWANIE BIEGU HARCERSKIEGO
Data wpisu: 05-12-2013 | Dział:
PRZYGOTOWANIE BIEGU HARCERSKIEGO PRZYGOTOWANIE BIEGU CELE BIEGUJak każde zadanie wychowawcze, bieg powinien mieć określone cele. Najogólniej można je zdefiniować następująco- kształtowanie, sprawdzenie i utrwalenie zaradności harcerzy, ich wiedzy i umiejętności- praktyczne zakończenie próby na stopień harcerski- ewaluacja realizacji programu drużyny i jej członków- przybliżenie atrakcyjnych form pracy harcerskiej nowym członkom drużyny- zgranie zastępów, wytworzenie więzi i współdziałania członków zastępów.
RODZAJE BIEGÓW HARCERSKICH
Data wpisu: 05-12-2013 | Dział:
RODZAJE BIEGÓW HARCERSKICH RODZAJE BIEGÓWJak już zostało wspomniane, biegi są formą ewaluacji wiedzy, umiejętności i wychowania harcerskiego. W zależności od przyjętego kryterium można wyróżnić kilka grup rodzajów biegów:A. Biegi inicjacyjne.Celem tych biegów jest z jednej strony pokazanie atrakcyjności harcerstwa w formie zabawowej, zaś z drugiej – potwierdzenie w sposób niezwykły wtajemniczenia adepta w życie harcerskie. Są to: biegi biszkoptów, po chustę i barwy, próba harcerza.
JAKIE TRASY BIEGÓW HARCERSKICH
Data wpisu: 05-12-2013 | Dział:
JAKIE TRASY BIEGÓW HARCERSKICH TRASY BIEGÓWDobierając trasę biegu dąży się do tego, by czas biegu dla każdego patrolu był jak najkrótszy, by patrole nie spotykały się i nie tworzyły się kolejki przed punktami kontrolnymi. Poniżej przytoczona jest kwalifikacja tras według W. Śliwerskiego
BIEGI HARCERSKIE
Data wpisu: 05-12-2013 | Dział:
BIEGI HARCERSKIE BIEGI HARCERSKIEBiegi harcerskie cieszą się wielkim wzięciem, a to z powodu wielkiej rozmaitości ćwiczeń, szeregu niespodzianek, emulacji między poszczególnymi grupami i tej ufności w siebie, że zadania, choćby najtrudniejsze, potrafi się wykonać, bo wszystkie przeszkody są ułożone właśnie na miarę sił zastępu Tak pisał Zygmunt Wyrobek, doświadczony pedagog i wychowawca harcerzy w książce pt. Harcerz w polu, wydanej w 1926 r., w dwa lata po zlocie skautów w Kopenhadze, gdzie narodził się bieg harcerski.

29 Świdnicka Gromada Zuchowa "Leśni Tropiciele"

29 Świdnicka Drużyna Harcerska "Dęby" 
im. Andrzeja Małkowskiego

29 Świdnicka Drużyna Starszoharcerska "Dęby"
im. Andrzeja Małkowskiego

29 Świdnicka Drużyna Wędrownicza "Dęby"
im. Andrzeja Małkowskiego

Krąg Instruktorski "Dęby"

Związek Harcerstwa Polskiego
Chorągiew Dolnośląska
Hufiec im. Szarych Szeregów w Świdnicy
ul. Lelewela 18, 58-100 Świdnica 
tel./fax: +48 748520179
e-mail: swidnica@zhp.pl
www.swidnica.zhp.pl


Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.