»DUCHOWE
»Betlejemskie Światło Pokoju

AMBASADORZY ŚWIATŁA 2013

Betlejemskie Światło Pokoju to przede wszystkim harcerze i harcerki, które z uśmiechem na twarzy niosą nadzieję i chcą zmieniać świat na lepsze. W tym roku chcielibyśmy poprosić Was o pomoc w przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju Prezydentowi RP, Marszałkowi Sejmu i Senatu RP, Premierowi Rządu oraz szefom centralnych urzędów państwowych.Zapraszamy drużyny harcerskie do wzięcia udziału w konkursie, którego celem jest wyłonienie 5 drużyn Ambasadorów Światła, którzy wraz z członkami i instruktorami Głównej Kwatery ZHP będą roznosić Betlejemskie Światło Pokoju do urzędów i instytucji centralnych w Warszawie.

Co należy zrobić? To proste! Zadaniem konkursowym jest wykonanie szopki betlejemskiej dowolną techniką! Zdjęcie szopki oraz całej drużyny w kompletnym umundurowaniu (druhny wyłącznie w spódnicach i cielistych rajstopach!) należy przesłać do  24 listopada (niedziela) na adres mailowy: swiatlo@zhp.pl.Ambasadorzy będą roznosić światło w następujących terminach: Tura I - 16-18 grudnia oraz Tura II - 19-20 grudnia. W zgłoszeniu prosimy uwzględnić preferowany termin. Drużna Ambasadorów Światła ma się składać z 10 osób, w tym jednego opiekuna.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 30 listopada (niedziela) na stronie swiatlo.zhp.pl., a każda zgłoszona drużyna zostanie poinformowana o punktacji drogą mailową. Dodatkowo, każde nadesłane zdjęcie zostanie nagrodzone pakietem gadżetów betlejemskich. Zdjęcia wszystkich drużyn i ich szopek będą zaprezentowane na stronie swiatlo.zhp.pl oraz profilu FB Betlejemskie Światło Pokoju. Zwycięskim drużynom Główna Kwatera ZHP zapewnia zakwaterowanie, dostęp do wrzątku oraz ciepły obiad