9.01.2005 – WOŚP. Sprzedajemy gorącą czekoladę.
13.01.2005 – Dzień Zbratania. Nasza drużyna wyjechała do Bystrzycy Górnej do zaprzyjaźnionej drużyny z ośrodka szkolno – wychowawczego. Każdy miał mieć coś białego. Zabawa była przednia, a ciasta jak zwykle pyszne.
29.01.2005 - Zimowe Zawody na Orientacje, Bystrzyca Górna –mapa Złoty Las–Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Bystrzycy Górnej.
Kamila Pamuła, Konrad Malicki, Maciej Szpilka.
12-19.02.2005 – Zimowisko Drużyny Przełęcz Okraj 2005. Bardzo udane zimowisko, dużo wędrówek, saneczkowania, budowa igloo, które właśnie w tym roku bardzo się udało, każdy harcerz i harcerka spędził w igloo czas, który chciał. Przyrzeczenie harcerskie po długim marszu po czeskiej stronie złożyli Wojtek Maruszewski, Wojtek Wiśniowski, Ala Piekielny, Ola Kruk, Ania Tokarska, Natalia Norbert, Iza Tokarska i Michał Wołyniec z Legnicy pseudonim Hobbit. Dziewczyny starsze w ostatnim kręgu płakały przy pożegnaniu i rozstaniu nie było końca. Bardzo udane zimowisko. W zimowisku uczestniczyli: Natalia Norbert, Ania Tokarska, Karolina Rogowska, Iza Tokarska, Ola Kruk, Ania Wodzińska, Kasia Karska, Dorota Babczyszyn, Ania Maciejewska, Kamila, Pamuła, Wojtek Maruszewski, Wojtek Wiśniowski, Staś Abramik, Piotrek Domański, Konrad Malicki, Paweł Karski, Michał Wołyniec.
4-6.03.2005 – XII Zimowy Rajd Bałwan. Jugowice. Zajęliśmy I miejsce. Tematem przewodnim rajdu była Starożytna Grecja. Wspaniale się bawiliśmy. Punktem kulminacyjnym była wieczorna prezentacja „Stworzenie Świata”. Przygotowywaliśmy ją już na zimowisku. Latarki, rowerowe światełka, spadochron, teksty ułożone przez Stasia i Konrada pomogły nam w uzyskaniu wysokiej oceny. W niedzielne przedpołudnie zabawa w olimpiadę sportową, wszak wszystko zaczęło się w Grecji. Przeciąganie liny jak zwykle przegraliśmy w finale, ale żeby do niego przejść musieliśmy przeciągnąć Szarotki i udało się. Na rajdzie byli: Pamuła Kamila, Piekielny Alicja, Domański Piotr, Kubś Jakub, Maruszewski Wojciech, Plichta Gabrysia, Norbert Natalia, Babczyszyn Dorota, Maciejewska Ania, Abramik Stanisław, Rogowska Karolina.
19.03.2005 – Festiwal Piosenki Hufca Świdnica. III LO. Zajęliśmy III miejsce. Tematem przewodnim były śpiewane przeboje z lat 60 i 70. Zaśpiewaliśmy piosenkę Maryli Rodowicz
„Więc Choć Pomaluj Mój Świat” i „Spakowany Plecak”. W festiwalu uczestniczyli: Ola Kruk, Natalia Norbert, Ala Piekielny, Ola Kolej, Ania Maciejewska, Kamila Pamuła, Sonia Kłak, Staś Abramik, Wojtek Maruszewski, Wojtek Wiśniowski, Maciek Szpilka, Kuba Kubś, Konrad Malicki.
4.04.2005 – Pożegna nie papieża Jana Pawła II. Uczestniczyliśmy w modlitwach i czuwania 4 i 6 kwietnia. 7 kwietnia przed świdnicką katedrą wieczorem zawiązaliśmy pożegnalny krąg.
16.04.2005 – Wiosenne Zawody na Orientację. Mapa Lubachów. Miejsce startu nad Paprotką, w Lubachowie. Bardzo fajnie się bawiliśmy na miejsce zawodów pojechaliśmy na rowerach. W zawodach uczestniczyli: Kamila Pamuła, Kasia Karska, Maciek Anklewicz, Olek Luba, Kuba Kubś, Konrad Malicki, Staś Abramik, Ela Nowak, Natalia Norbert.
7.05.2005 – 60–rocznica zakończenia II wojny światowej. Msza święta w katedrze i składanie kwiatów pod pomnikiem grunwaldzkim. W uroczystościach uczestniczyli: Kuba Kubś, Piotr Domański, Wojtek Maruszewski, Wojtek Wiśniowski, Kamila Pamuła.
7.05.2005 – Muzeum Arsenał. Odbył się koncert pieśni patriotycznych i harcerskich śpiewającej reprezentacji hufca, z naszej drużyny pojechali: Kamila i Piotr Pamuła.
14.05.2005 – Hufcowy Turniej w Palanta. Manewry Techniczno-Obronne Hufca. Odbył się na terenie Zespołu Szkół Budowlano Elektrycznych przy ulicy Wałbrzyskiej.
29 ŚDH Dęby zajęła I miejsce w wieloboju Sprawnościowym i rowerowym. Generalnie zajęliśmy III miejsce. W turnieju Palanta wzięli udział: Konrad Malicki, Kuba Kubś, Maciej Anklewicz, Piotr Domański, Aleksander Luba, Anna Maciejewska, Stanisław Abramik, Kamila Pamuła, Ala Piekielny, Sonia Kłak. Pierwszy mecz wygraliśmy 36:3 z 8 ŚDH Szarotki, zakfalfikowaliśmy się do finału, w finale doszło do dużej niespodzianki – wygraliśmy z 10 ŚDH Mrówkojady. Od wielu lat coś niespotykanego. Do zwycięstwa przysłużył się Maciek Anklewicz. To dzięki jego dalekim odbiciom udało się nam wygrać z faworytami.
W Wieloboju Sprawnościowym zgłosili się Anna Maciejewska, Ola Kruk, Ola Kolej, Kasia Karska.
Konrad Malicki, Maciej Anklewicz, Kuba Kubś, Olek Luba.
W Wieloboju rowerowym zgłosili się: Kamila Pamuła, Ala Piekielny, Izabella Tokarska, Sonia Kłak. Chłopcy: Konrad Malicki, Stasiu Abramik, Olek Luba, Piotr Domański.
Do wieloboju sprawnościowego dziewcząt młodszych zgłosiły się Sonia Kłak, Ada Czerkawska, Karolina Rogowska, Ela Nowak. Nowe dziewczyny, które jechały z nami na obóz skautowy pomagały starszym dziewczynom i dopingowały naszą drużynę. Widać, że lubimy jeździć na rowerach i sprawia to nam dużą radość.
21.05.2005 – Uczestniczymy w kominku Barbary Wachowicz „Kamyk na Szańcu”. Przygotowywaliśmy wystawę o naszej drużynie, zdjęcia, proporce, kroniki, dyplomy, flagi. Z naszej drużyny w kominku udział brali: Natalia Norbert, Kamila Pamuła, Wojtek Maruszewski, Piotr Pamuła. Druhna Barbara Wachowicz wpisała się do naszej kroniki słowami „Kochane Dęby noszące imię twórcy harcerstwa polskiego Andrzeja Małkowskiego bądźcie silni i krzepcy jako te drzewo, którymi się nazwaliście, bądźcie pełni fantazji i pasji harcerskiej i marzeń jak Andrzej Małkowski i pamiętajcie iż to on właśnie apelował by nigdy nie gasła pamięć – miejcie w sercach waszych rówieśników – którzy walczyli o Polskę godną szacunku – i o takiej marzyli! Może wam uda się to marzenie spełnić? Tego życzę wam i Polsce. Dziękuję za piękny udział w kominku na czele z druhem komendantem – hm. Piotrem Pamuła, który był inicjatorem naszej wystawy kacykowej. Jego przyjaźń jest opoką mych harcerskich prac i wiarą… Czuwajcie i brońcie ojczystych szańców. Basia z Podlasia Wachowicz”
6-24.07.2005 – Obóz Skautowy po bazach skautowych europy zachodniej.
Pierwsze 9 dni spędziliśmy na bazie skautowej Opicina koło Triestu. Baza usytuowana była przy ruchliwej trasie i w centrum małego miasteczka, dobry punkt wypadowy nad morze i do miasta. Pierwszą noc była bardzo nieudana, burza z piorunami wygoniła nas z namiotów do stołówki. Cicha okolica to droga szybkiego ruchu za płotem i przystanek autobusowy przed wejściem na teren bazy. Zwiedzaliśmy Triest, nad morze jeździliśmy do Sistiany na plażę, mieliśmy dwie wycieczki do Skocjańskich Jaskiń na terenie Słowenii i do Aqua Parku Aqua Splash w Lignano Sabbiadoro. Basen ze sztuczną falą, zjeżdżalniami, grzybami, sklepami i wieloma atrakcjami był całodniowym rajem dla spragnionych wody harcerzy. Na drugiej bazie w Chorwacji byliśmy na polu namiotowym
Camp Miran w Pirovaczu. Bardzo ciekawe miejsce, nad samym morzem i w bardzo dobrych warunkach logistycznych. Na miejscu sklep, piękne toalety, dobry dostęp do morza. Na wycieczkę pojechaliśmy do Splitu, a w drodze powrotnej Trogir i Primosten. Te miejscowości urzekły nas swoimi pięknymi zabytkami, starodawną zabudową, portem jachtowym i miła atmosferą. W Primosztenie parę godzin spędziliśmy na plaży. Na drugą wycieczkę wyjechaliśmy do Skradinu do rezerwatu Wodospady KRKA. Autobusem dojechaliśmy na parking a następnie przesiedliśmy się do wodnej taksówki, która zawiozła nas na miejsce. Wodospady KRKA to przepiękne miejsce, gdzie z gór spływają ogromne ilości słodkiej wody kaskadami opadające w dół tworząc przepiękne wodospady. Atrakcją była kąpiel w słodkiej wodzie, zwiedzanie, opalanie się na trawiastej plaży. Zrobiliśmy wiele zdjęć i mamy z tamtąd wspaniałe wspomnienia. Ostatniego dnia, kiedy myśli nasze były skupione na likwidacji obozu i powrocie do domu spadł olbrzymi deszcz i zalał nam cały sprzęt obozowy. O 8 rano wszyscy byliśmy załamani – wszyscy walczyliśmy z żywiołem. O godzinie 10 zrobiło się upalnie i słonecznie, a do godziny 13 wszystko wyschło i zaczęliśmy składać obóz i wieczorem o godzinie 17.57 zrobiliśmy ostatnie pożegnalne zdjęcie i ściągnęliśmy flagę skatową i narodową a następnie wyjechaliśmy do domu.
23.09.2005 – Dzień Ziemi. Prace porządkowe w Harcerskim Parku nad Zalewem.
24.09.2005 – Letnie Zawody na Orientację. Mapa Lubachów.
27.09.2005 – Gra Powstańcza na rozpoczęcie Roku Harcerskiego. Organizowana przez X MKI Szefczyki i 26 ŚDH Pionierek. Gra miała bardzo ciekawą fabułę, była pełna zadań i niespodzianek, które czekały na uczestników gry terenowej. Jednym z zadań było rozwiązanie szyfru alfabetem Morse, aby zdobyć Morfinę, która potrzebna jest dla rannych. Cała gra organizowana była po mieście i należało dotrzeć do kilku miejsc w centrum, parku centralnym i na basenie przy ulicy Śląskiej. Nasza drużyna wylosowała nazwę Pluton Felek, który miał stworzyć punkt sanitarny w okolicach Pawiaka, tak by był on niewidoczny dla Niemców a jednocześnie udostępniony dla patroli sojuszniczych. Nalezało zdobyć Morfinę w aptece, którą przekazał nam łącznik. 2 osoby udały się po nosze do bazy z celu przetransportowania rannych. Byliśmy kontrolowani przez żandarmerie, a 2 osoby zostały aresztowane, ponieważ nie miały dokumentów tożsamości. Tam przygotowane było ognisko, apel rozpoczynający nowy rok harcerski.
22.10.2005 – Jesienny Marsz na Azymut. Złoty Las- teren zawodów na Krzyżu. Drużynę reprezentowali. Kamila Pamuła, Ania Jadczak, Wojtek Maruszewski, Sonia Kłak.
1.11.2005 – Warty prze grobie byłych więźniów obozu koncentracyjnego Gross - Rosen. Wartę pełnili: Ania Jadczak, Wojtek Maruszewski, Wojtek Wiśniowski, Ania Tokarska, Sonia Kłak, Karolina Rogowska, Justyna Koch, Kamila Pamuła.
10.12.2005 – Zawody Pływackie Hufca Świdnica. Basen na ul. Równej. Drużynę Dęby reprezentowali Michał Kołaczyk, Anna Kołaczyk, Kamila Pamuła, Wojciech Wiśniowski, Jacek Poznański. Szybko, sprawnie, zawody zakończyły się apelem, na którym wręczono nagrody.
Wojtek Wiśniowski za I miejsce dostał busolę i obiecał, że wreszcie będzie biegał na orientację,
29 Świdnicka Gromada Zuchowa "Leśni Tropiciele" 29 Świdnicka Drużyna Harcerska "Dęby" 29 Świdnicka Drużyna Starszoharcerska "Dęby" 29 Świdnicka Drużyna Wędrownicza "Dęby" Krąg Instruktorski "Dęby" |
Związek Harcerstwa Polskiego |
|
Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności. |