»DUCHOWE » Betlejemskie Światło Pokoju
Bądź z nami na Betlejemskim Zlocie - zgłoś się już dziś!
Data wpisu: 06-12-2013 | Dział:
Bądź z nami na Betlejemskim Zlocie - zgłoś się już dziś! W dniach 13-15 grudnia Zakopane zamieni się w stolicę Betlejemskiego Światła Pokoju! To niezwykłe spotkanie będzie naszym wspólnym czasem oczekiwania i refleksji, możliwością do rozwoju duchowego, a także okazją do nawiązania nowych przyjaźni! Nie może Was zabraknąć!
Rozpalono Betlejemskie Światło Pokoju 2013
Data wpisu: 06-12-2013 | Dział:
Rozpalono Betlejemskie Światło Pokoju 2013 W Betlejem odbyła się tradycyjna ceremonia zapalenia Światła Pokoju. Od oliwnej lampki w Grocie Narodzenia światełko zapalił 12-letni Michael Weixlbaumer z Górnej Austrii. W najbliższych tygodniach Betlejemskie Światło Pokoju zostanie rozesłane z Austrii do licznych krajów Europy i poza nią.
BETLEJEMSKA POCZTA ZUCHOWA 2013
Data wpisu: 06-12-2013 | Dział:
BETLEJEMSKA POCZTA ZUCHOWA 2013 Drogie zuchy! Pokażcie swoje dobro! W tym roku możecie zmienić cały świat wysyłając swoje "Prośby do Nieba". Otóż, wystarczy, że własnoręcznie wykonacie kartkę pocztową (A6) dowolną techniką, a na odwrocie napiszecie swoją prośbę i podpisze się (imię, nazwisko*, wiek, miasto*). Wszystkie kartki adresujemy do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Tam - podczas Betlejemskiej Mszy Świętej zostaną one wniesione jako dary ofiarne.
AMBASADORZY ŚWIATŁA 2013
Data wpisu: 06-12-2013 | Dział:
AMBASADORZY ŚWIATŁA 2013 Betlejemskie Światło Pokoju to przede wszystkim harcerze i harcerki, które z uśmiechem na twarzy niosą nadzieję i chcą zmieniać świat na lepsze. W tym roku chcielibyśmy poprosić Was o pomoc w przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju Prezydentowi RP, Marszałkowi Sejmu i Senatu RP, Premierowi Rządu oraz szefom centralnych urzędów państwowych.
ROZPROSZENIE 2013
Data wpisu: 06-12-2013 | Dział:
ROZPROSZENIE 2013 Druhno Komendantko, Druhu Komendancie!Betlejemskie Światło Pokoju to cudowne i wnoszące wiele dobra w życie wszystkich ludzi przedsięwzięcie. Pozwólmy skorzystać z tego jak największej liczbie osób! Wspólnie możemy więcej, dlatego zapraszamy Twój hufiec do włączenia się w akcję ROZPROSZENIE, która polega na zorganizowaniu przekazania Światła mieszkańcom Twojego miasta.
HASŁO NA 2013
Data wpisu: 06-12-2013 | Dział:
HASŁO NA 2013 “Czy po to wnosi się światło, by je postawić pod korcem lub pod łóżkiem? Czy nie po to, aby je postawić na świeczniku? Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało wyjść na jaw”. /Mk 4, 21-25/
HISTORIA BETLEJEMSKIEGO ŚWIATŁA POKOJU
Data wpisu: 06-12-2013 | Dział:
HISTORIA BETLEJEMSKIEGO ŚWIATŁA POKOJU HistoriaAkcja "Betlejemskie Światło Pokoju" została zorganizowana po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część wielkich bożonarodzeniowych działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących. Akcja nosiła nazwę „Światło w ciemności” i była propagowana przez Austriackie Radio i Telewizję (ORF).
PIOSENKI NA BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU
Data wpisu: 06-12-2013 | Dział:
PIOSENKI NA BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU ŚWIATŁO Z BETLEJEM Słowa i muzyka: ZM-NIKT, phm. Zdzisław Małolepszy  Światło z Betlejem nową światu da nadzieję!   DAhG Pokoju płomyk niech ogrzewa nas!                DAhA Jak miła ta nowina,                                     hGA Maryja porodziła Syna!                                 hGA W stajence tak ubogiej...                             hGA Syna, co jest naszym Bogiem!                      hGA Na Łysej Polanie Dzisiaj cud się stanie - Przeczysta Dziecina Dzieło swe zaczyna: Słowo ciałem się stało! I z nami zamieszkało. Dziwiliśmy się sami, Że w namiocie z harcerzami... Bratnie słowo sobie dajem, Że pomagać będziem wzajem Druh druhowi, druhnie druh Hasło znaj: Czuj duch! Chwała na wysokości Bogu                            h Ana ziemi pokój ludziom dobrej woli!            Gh
SPRAWNOŚCI BŚP
Data wpisu: 06-12-2013 | Dział:
SPRAWNOŚCI BŚP SprawnościStrażnik Betlejemskiego Światła Pokoju * 1. Poznał przesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Wie, jakimi drogami dociera ono do Polski.2. Zna i przedstawi tradycje bożonarodzeniowe oraz weźmie udział w wigilii harcerskiej. 3. Pomoże w zorganizowaniu w swoim domu Świąt Bożego Narodzenia. 4. Uczestniczył w swoim środowisku w uroczystości przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju (np. w hufcu, w szkole, w parafii).
SŁOWACJA - PRZEKAZANIE BETLEJEMSKIEGO ŚWIATEŁKA POKOJU 2012
Data wpisu: 06-12-2013 | Dział:
SŁOWACJA - PRZEKAZANIE BETLEJEMSKIEGO ŚWIATEŁKA POKOJU 2012 W tym roku Betlejemskie Światło Pokoju odebraliśmy na Słowacji. Prosto z Groty Narodzenia Chrystusa w Betlejem harcerze Chorągwi Dolnośląskiej odebrali Światło Pokoju, symbol miłości, ciepła i nadziei 14-ego, piątkowego wieczoru harcerze przybyli do schroniska Głodówka Bukowinie Tatrzańskiej.
PRZEKAZALIŚMY BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU 2012
Data wpisu: 06-12-2013 | Dział:
PRZEKAZALIŚMY BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU 2012 W sobotę, 22 grudnia, na Świdnickim Rynku w ramach świdnickiej kolendy harcerze 29 Świdnickiej Drużyny Starszoharcerskiej Dęby przekazali władzom miasta i powiatu Betlejemskie Światło Pokoju.Komendant hufca nawiązał do hasła przewodniego w 2012 roku "Odważ się być dobrym", a nastepnie przekazaliśmy zapalone światełko w specjalnie przygotowanych lampionach.
KOMUNIKAT BŚP 2012
Data wpisu: 06-12-2013 | Dział:
KOMUNIKAT BŚP 2012 Betlejemskie Światło Pokoju 2012Druhny i Druhowie!Ruszyły przygotowania do akcji Betlejemskie Światło Pokoju. Mamy nadzieję, że i w tym roku, wspólnymi siłami uda nam się zaszczepić te cudowną ideę niesienia Światła w wielu środowiskach harcerskich, tak by ten wyjątkowy płomień dotarł do wszystkich, którzy na niego czekają.